Kredyt bez zaświadczeń o zarobkach

szybka-pozyczka-dokumentyDo niedawna kredyt bez zaświadczeń można było otrzymać tylko w firmach pożyczkowych. Obecnie sytuacja ta zmieniła się, gdyż kredyty tego typu można dostać również w placówkach bankowych. Banki starają się bowiem walczyć o klientów, którzy do tej pory z różnych przyczyn nie mogli wziąć tradycyjnych kredytów. Kilka lat temu musieli oni korzystać z bardzo drogich chwilówek – dziś mogą starać się o finansowanie również w banku. Warto więc wyjaśnić kto może skorzystać z kredytu bez zaświadczeń i na jakich warunkach jest on udzielany.
Produkt ten praktycznie niczym nie różni się od tradycyjnego kredytu bankowego. Jest to zwykły kredyt gotówkowy, który można przeznaczyć na dowolny cel konsumpcyjny. Mogą z niego skorzystać wszystkie osoby, które posiadają dochody, jednak mają problem z udokumentowaniem ich źródła lub nie są zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Kredyt bez zaświadczeń najłatwiej otrzymać w banku, w którym posiada się konto osobiste z regularnymi wpływami.
Warunki otrzymania kredytu
Warto pamiętać, że kredyt bez zaświadczeń o zarobkach jest dostępny prawie we wszystkich placówkach bankowych. Każda z nich stosuje jednak inne sposoby naliczania zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy oraz wymaga przedstawienia innych dokumentów. Aby móc starać się o kredyt bez zaświadczeń, należy być osobą pełnoletnią, posiadać stałe źródło dochodów oraz przedstawić swój dowód osobisty (nie muszą robić tego osoby posiadające inny produkt w danym banku). Banki akceptują dowolną formą zarobkowania – umowę o pracę, umowę zlecenie, umowę o dzieło czy prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Nie sprawdzają one bowiem rodzaju zatrudnienia swoich klientów, natomiast zwracają uwagę na regularność i wysokość wpływów na konto. Niektóre placówki żądają także, by klient przedstawił deklarację podatkową (np. PIT-11 lub PIT-37), dzięki której mogą zweryfikować poziom jego rocznych dochodów i możliwość spłaty swojego zadłużenia.
Korzyści kredytu bez zaświadczeń
Kredyt bez zaświadczeń jest rozwiązaniem bardzo korzystnym i stanowiącym świetną alternatywę dla szybkich pożyczek pozabankowych, czyli tzw. chwilówek. Jego otrzymanie jest bardzo łatwe: wystarczy udać się do oddziału banku lub złożyć wniosek o udzielenie kredytu za pośrednictwem Internetu. W drugim przypadku uzyskanie kredytu bez zaświadczeń jest równie proste jak w placówce bankowej. W przypadku składania wniosku o pożyczkę w banku, w którym posiadamy konto, możemy starać się o uzyskanie finansowania za pomocą serwisów bankowości elektronicznej. Gdy zalogujemy się do panelu klienta, oprócz sprawdzenia stanu konta czy wykonania przelewów, możemy sprawdzić ofertę kredytową, którą przygotował dla nas nasz bank. Znajdziemy tam maksymalną kwotę, którą jest skłonny pożyczyć nam bank bez sprawdzania naszych dochodów i bez przedstawiania zabezpieczeń. Jeśli jesteśmy zainteresowani jego ofertą, wystarczy, że złożymy wniosek o udzielenie kredytu, a pieniądze pojawią się na naszym koncie bankowym. W przypadku banków, w których nie mamy rachunku, również możemy starać się o kredyt bez zaświadczeń za pośrednictwem Internetu. Wyciąg z konta czy skanu PIT-u można bowiem przesłać do danej placówki w formie pliku PDF.
Maksymalna kwota kredytu bez zaświadczeń jest inna w każdym banku, jednak najczęściej oscyluje ona wokół 20.000 złotych. Niektóre placówki bez potwierdzenia dochodów nie pożyczą nam jednak więcej niż 5.000 złotych, a inne udzielą nam finansowania nawet w wysokości 50.000 tysięcy złotych. Maksymalna wysokość kredytu jest oczywiście zależna również od wysokości naszych miesięcznych wpływów na konto czy od sumy rocznego dochodu z deklaracji podatkowej. Oprocentowanie tzw. kredytów na dowód jest zazwyczaj nieco wyższe niż w przypadku kredytów otrzymywanych po przedstawieniu zaświadczeń od zarobkach. Nie jest to jednak regułą – część placówek oferuje kredyty bez zaświadczeń z taką samą wysokością oprocentowania. Należy jednak podkreślić, że oprocentowanie kredytu można negocjować. Biorąc kredyt bez zaświadczeń można obniżyć je dzięki skorzystaniu z innych produktów bankowych np. lokaty czy karty kredytowej lub poprzez przedstawienie zabezpieczenia pożyczki.
Szukając szybkiego źródła finansowania, pamiętajmy więc o kredytach bez zaświadczeń udzielnych w bankach. Nie decydujmy się pochopnie na drogie chwilówki, gdyż mamy szansę na uzyskanie równie szybkiego kredytu, ale na dużo lepszych warunkach.