Szybka pożyczka przez internet

kredyt-pieniadze-ludziePożyczka przez internet szybciej niż w banku
Przez Internet można zrobić nie tylko zakupy, skontaktować się ze znajomymi czy szukać pracy. Dostęp do Internetu pozwala również na wzięcie szybkiej pożyczki online. Pożyczka przez Internet jest coraz popularniejsza, gdyż procedury jej przyznawania są bardzo proste – pieniądze mogą więc pojawić się na naszym koncie nawet po kilkunastu minutach. Jest to bardzo istotne zwłaszcza, gdy potrzebujemy jak najszybszego wsparcia finansowego na nieprzewidziane i pilne wydatki.
Jak otrzymać pożyczkę przez internet
Pożyczka przez Internet najczęściej jest udzielana po dopełnieniu maksymalnie uproszczonych formalności – jedynie na dowód osobisty. Oznacza to, że starające się o nią osoby nie muszą przedstawiać zaświadczeń o dochodach, pracować na podstawie umowy o pracę czy posiadać dobrej historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) lub w Krajowym Rejestrze Dłużników (KRD). W praktyce szybka pożyczka na dowód jest więc kierowana do wszystkich osób, które ukończyły 18 rok życia i zamieszkują na stałe na terenie Polski. Żadnego znaczenia nie ma ich status zawodowy czy finansowy. Instytucje pozabankowe taktują wszystkich klientów na równi – każdy z nich może więc wziąć pożyczkę na tych samych warunkach i na identyczną kwotę. Firmy pożyczkowe nie wymagają również przedstawienia poręczycieli pożyczki ani zabezpieczeń w postaci np. zastawu mieszkania lub samochodu. W ramach tzw. chwilówek najczęściej można pożyczyć niewielkie kwoty (od 100 do 5 tysięcy złotych) na okres do 24 miesięcy. Niektóre firmy pożyczkowe są jednak skłonne pożyczyć swoim klientom nawet ponad 20 tysięcy złotych na okres do 72 miesięcy.
Otrzymanie pożyczki z pośrednictwem Internetu jest bardzo proste. Nie wymaga dopełnienia skomplikowanych formalności ani nie zabiera dużo czasu. Wniosek o szybką pożyczkę pozabankową można złożyć za pomocą specjalnego formularza, który znajdziemy na stronach firm pożyczkowych lub na portalach finansowych udostępniających np. porównywarki kredytowe. Wypełniając wniosek należy podać swoje dane osobiste: imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu i adres e-mail. Ponadto do wniosku trzeba dołączyć skan dowodu osobistego. Większość firm pożyczkowych weryfikuje podane dane osobiste podczas rozmowy telefonicznej, jednak część z nich odstąpiła od tej procedury, aby zacząć stosować automatyczny system przyjmowania wniosków. Dzięki takiemu rozwiązaniu o szybką pożyczkę przez Internet można starać się przez 365 dni w roku o każdej porze dnia i nocy, ponieważ nie trzeba czekać na telefon od pracownika danej instytucji. Dopełnienie wszystkich formalności zajmuje więc co najwyżej kilkanaście minut, a pieniądze mogą pojawić się na naszym koncie nawet po przysłowiowym kwadransie, jeśli posiadany przez nas rachunek jest w tym samym banku co rachunek firmy pożyczkowej.
Przez internet, przez telefon czy w banku?
Wbrew opinii niektórych osób pożyczka przez Internet nie jest droższa od pożyczki udzielanej w siedzibie firmy pożyczkowej. Co więcej, niejednokrotnie okazuje się, że jest ona znacznie tańsza. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku brania pierwszej pożyczki online w danej instytucji pozabankowej – promocyjne warunki spłaty zadłużenia zakładają, że pierwsza szybka pożyczka może być spłacona nawet bez żadnych kosztów (brak odsetek i prowizji najczęściej dotyczy pożyczek na kwotę 1000 złotych z okresem spłaty wynoszącym 30 dni). Ponadto korzystanie z pożyczek przez Internet jest bardzo szybkie i wygodne. W przypadku pożyczek branych w siedzibach instytucji finansowych również otrzymujemy szybką decyzję kredytową oraz ekspresowy przelew gotówki na konto, jednak nie oszczędzamy w ten sposób swojego czasu. Pożyczkę online można wziąć o dowolnej porze, natomiast pożyczkę w siedzibie – tylko w godzinach jej otwarcia. Może to spowodować, że będziemy musieli zmienić swój plan dnia, by znaleźć czas na wizytę w oddziale firmy pożyczkowej. Pożyczanie pieniędzy w placówce nie sprawia również, że dana instytucja będzie skłonna pożyczyć nam większą kwotę i na dłuższy okres. Branie pożyczki za pośrednictwem Internetu umożliwia także porównanie ofert z różnych firm pożyczkowych i wybranie najkorzystniejszej z nich w kilka minut i bez wychodzenia z domu. Jest to bardzo ważne, gdyż całkowity koszt pożyczki przez Internet w poszczególnych instytucjach finansowych może znacznie się od siebie różnić.