Promocyjny kredyt gotówkowy w BOŚ Banku

Obecnie na kredyt czy pożyczkę stać niewiele osób. Po pierwsze, chodzi o samą zdolność kredytową, po drugie natomiast przerażająca jest wizja spłacania horrendalnych odsetek przez kilka czy nawet kilkadziesiąt lat. Nie zawsze tak jednak musi być…
bos-bank-1
Bank Ochrony Środowiska BOŚ jest polskim bankiem działającym na krajowym rynku już przeszło 20 lat. Już sama nazwa instytucji wskazuje, że bank ten ma na celu wspieranie ochrony środowiska. Ponadto, głównym akcjonariuszem tego banku jest właśnie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Aktualnie BOŚ przygotował dla swoich klientów promocyjny kredyt gotówkowy. Cechuje go znacznie niższe niż u konkurencji oprocentowanie, dostosowany do potrzeb klienta okres kredytowania oraz możliwość zrezygnowania z wykupienia ubezpieczenia. I tak, bank ten oferuje pożyczkę w wysokości 50 tysięcy zł, której spłata może wynosić nawet 10 lat. Oprocentowanie kredytu zależne jest od tego jak długo będzie on spłacany. Jeśli klient zdecyduje się że chce zakończyć kredyt za 12 miesięcy to oprocentowanie nominalne wynosić będzie 6%. W przypadku wydłużenia spłaty kredytu do 24 miesięcy, oprocentowanie zwiększy się o 1%. O kolejny 1% zwiększy się stopa procentowa jeżeli okres kredytowania wynosić będzie od 25 do 36 miesięcy. W omawianych sytuacjach mamy do czynienia ze stałym oprocentowaniem. W przypadku spłaty kredytu dłuższej niż 3 lata, klient musi liczyć się z tym, że oprocentowanie będzie zmienne (w oparciu o WIBOR 6M).
Aby jednak móc skorzystać z tej oferty konieczne jest posiadanie w BOŚ rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego. Na szczęście, nawet ci, co dotychczas nie otwarli takiego rachunku to decydując się na kredyt promocyjny mogą założyć konto oszczędnościowo – rozliczeniowe do momentu podpisania umowy pożyczki. Ważne jest jednak aby na rachunek ten wpływał co miesiąc kapitał w wysokości raty pożyczki oraz koszt prowadzenia samego rachunku. Pamiętać trzeba, że kwota ta nie może być niższa niż 1 000 zł, nawet jeżeli suma kosztów raty i opłat za prowadzenie konta będzie niższa. Wielu klientów decyduje się wówczas na przelewanie na konto w BOŚ swojego miesięcznego wynagrodzenia. Ogromnym plusem oferty jest brak konieczności wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Dzięki temu klient zaoszczędzi dodatkową kwotę.